Mobile GMaps Home Page
 FAQFAQ    SearchSearch    MemberlistMemberlist    UsergroupsUsergroups   RegisterRegister  
 ProfileProfile    Log in to check your private messagesLog in to check your private messages    Log inLog in 

turistautak.hu

Post new topic   Reply to topic   printer-friendly view    MGMaps Forum Index -> Magyar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kimmuriel
Newbie

Phone Type: Nokia 6300

PostPosted: Tue Oct 06, 2009 7:11 pm    Post subject: turistautak.hu Reply with quote

Üdv mindenkinek! Cristian Streng jóvoltából elindult a fórum magyar szekciója is, így végre saját anyanyelvünkön is megoszthatjuk egymással tapasztalatainkat eme kiváló programmal kapcsolatban.

Régóta használom az MGMaps progit a mobilomon (Nokia 6300) Gugli térképpel, de nagy szívfájdalmam, hogy a http://turistautak.hu/ weboldalon lévő térképet nem sikerült bevarrni a program alá. Nem tudom, hogy milyen programmal lehetne bekalibrálni a megfelelő GPS koordinátákhoz az egyes térképpontokat, de nagyszerű volna, ha működne a tuhu-s térképekkel is. Van valaki, akinek sikerült ezt összehozni?
Back to top
View user's profile Send private message
lofarkas
Power User

Phone Type: HTC Desire

PostPosted: Fri Oct 16, 2009 8:48 pm    Post subject: Reply with quote

A legjobb sansz sztem a kmz formátummal van. Google Earth néven fut a turistautak.hu-n. Tölts le egyet tesztként, nevezd át .zip-re, csomagold ki, a kapott kml fájlt töltsd a telefonodra, nyisd meg (services/view kml/open file) aztán számolj be róla, h sikerült-e a dolog. Lehet h ilyen kml-eket nem tud értelmezni az mgmaps, sose ástam bele magam a témába. Viszont ha véletlen működik, akkor a turistautakat szépen rávetíti a meglévő (pl műholdas) térképedre, ami elég jó lenne.
Back to top
bgab
Junior

Phone Type: Unknown

PostPosted: Sun Oct 18, 2009 3:56 pm    Post subject: turistautak.hu KML Reply with quote

Sziasztok!

Kipróbáltam, de nekem nem jött össze: Out of memory hibaüzenettel leállt.(Nokia 3110c)

Esetleg más telóval működhet...
Back to top
Kimmuriel
Newbie

Phone Type: Nokia 6300

PostPosted: Tue Oct 20, 2009 9:14 am    Post subject: Reply with quote

Én is próbálkoztam már KML fájllal, de nekem sem jött össze... Confused
Back to top
anroche
Newbie

Phone Type: se w715

PostPosted: Mon Apr 05, 2010 4:40 pm    Post subject: Reply with quote

Sziasztok!
Leírná valaki részletesen hogy kell kml fájl al játszadozni?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
nembalint
Newbie

Phone Type: SonyE C702

PostPosted: Thu Dec 23, 2010 6:47 am    Post subject: Bocs hogy ebbe a topikba írtam. Reply with quote

Sziasztok
Bocs hogy ebbe a topikba írtam, de nem akartam újat indítani.
Korábbi telómon (SE. C702) szépen futott a program nagyon szerettem, sajnos turista térképet nekem sem sikerült feltennem.
Viszont most váltottam telefont egy androidos SE. X8-asra váltottam.
Lehetséges, hogy megjártam és ezen nem fut ez a program?
Ha valaki tudja hogy lehet-e és hogyan androidos gépen futtatni ezt a progit
vagy ilyen tudásút, kérem írja meg.

köszönettel:
Nembalint
Back to top
Encore22111
Newbie

PostPosted: Sun Dec 26, 2010 6:24 pm    Post subject: Samsung 5230 Reply with quote

Sziasztok!
Valaki próbálta már azt az offline gmaps-os dolgot samsung 5230-as telefonon? Hogyan csinálta, ugyanúgy működik mint a leírásban a nokia 6300-nál?
Back to top
mmalna
Newbie

PostPosted: Fri Dec 31, 2010 7:13 pm    Post subject: Re: Samsung 5230 Reply with quote

Encore22111 wrote:
Sziasztok!
Valaki próbálta már azt az offline gmaps-os dolgot samsung 5230-as telefonon? Hogyan csinálta, ugyanúgy működik mint a leírásban a nokia 6300-nál?

Szia!
próbáltam és offline működik is
Back to top
mmalna
Newbie

PostPosted: Fri Dec 31, 2010 7:38 pm    Post subject: Re: Bocs hogy ebbe a topikba írtam. Reply with quote

nembalint wrote:
Sziasztok
Bocs hogy ebbe a topikba írtam, de nem akartam újat indítani.
Korábbi telómon (SE. C702) szépen futott a program nagyon szerettem, sajnos turista térképet nekem sem sikerült feltennem.
Viszont most váltottam telefont egy androidos SE. X8-asra váltottam.
Lehetséges, hogy megjártam és ezen nem fut ez a program?
Ha valaki tudja hogy lehet-e és hogyan androidos gépen futtatni ezt a progit
vagy ilyen tudásút, kérem írja meg.

köszönettel:
Nembalint

Szia van egy rossz és egy jó hírem is számodra:

1 az MGMAPS java alapú úgyhogy nem megy alapból androidos telón Sad
2. a jó hír hogy meg lehet oldani Very Happy

bővebben:

- Először is telódon engedélyezni kell azt hogy ne csak az android marketből lehessen letölteni (ehhez bújd át a teló beállításait).
- Másodszor meglátogatod a következő honlapot ( http://www.netmite.com/android/ ), majd letöltöd a j2me -java -futtatókörnyezetet ( http://www.netmite.com/android/rc/andme/2037/andme_signed.apk ) a telefonodra és telepíted Smile - most már alkalmas lesz a konvertált java fájlok futtatására a telód.
- Harmadik lépésben pedig megkeresed az MGMAPS programot - meg lesz az 1.42.01 verzió is - ( http://www.netmite.com/android/srv/2.0/findapk.php ) majd letöltöd vagy a telódra vagy a gépedre és átteszed a telódra.
- Negyedik lépésként telepíted az apk kiterjesztésű MGMAPS-ot.
- Utolsóként feltöltöd a térképet a telódra és használod Very Happy

Üdv: mmalna
Back to top
Post new topic   Reply to topic   printer-friendly view    MGMaps Forum Index -> Magyar All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
MGMaps topic RSS feed