turistautak.hu
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

MGMaps -> Magyar

#1: turistautak.hu Author: KimmurielLocation: Budapest PostPosted: Tue Oct 06, 2009 7:11 pm
    —
Üdv mindenkinek! Cristian Streng jóvoltából elindult a fórum magyar szekciója is, így végre saját anyanyelvünkön is megoszthatjuk egymással tapasztalatainkat eme kiváló programmal kapcsolatban.

Régóta használom az MGMaps progit a mobilomon (Nokia 6300) Gugli térképpel, de nagy szívfájdalmam, hogy a http://turistautak.hu/ weboldalon lévő térképet nem sikerült bevarrni a program alá. Nem tudom, hogy milyen programmal lehetne bekalibrálni a megfelelő GPS koordinátákhoz az egyes térképpontokat, de nagyszerű volna, ha működne a tuhu-s térképekkel is. Van valaki, akinek sikerült ezt összehozni?

#2:  Author: lofarkas PostPosted: Fri Oct 16, 2009 8:48 pm
    —
A legjobb sansz sztem a kmz formátummal van. Google Earth néven fut a turistautak.hu-n. Tölts le egyet tesztként, nevezd át .zip-re, csomagold ki, a kapott kml fájlt töltsd a telefonodra, nyisd meg (services/view kml/open file) aztán számolj be róla, h sikerült-e a dolog. Lehet h ilyen kml-eket nem tud értelmezni az mgmaps, sose ástam bele magam a témába. Viszont ha véletlen működik, akkor a turistautakat szépen rávetíti a meglévő (pl műholdas) térképedre, ami elég jó lenne.

#3: turistautak.hu KML Author: bgab PostPosted: Sun Oct 18, 2009 3:56 pm
    —
Sziasztok!

Kipróbáltam, de nekem nem jött össze: Out of memory hibaüzenettel leállt.(Nokia 3110c)

Esetleg más telóval működhet...

#4:  Author: KimmurielLocation: Budapest PostPosted: Tue Oct 20, 2009 9:14 am
    —
Én is próbálkoztam már KML fájllal, de nekem sem jött össze... Confused

#5:  Author: anroche PostPosted: Mon Apr 05, 2010 4:40 pm
    —
Sziasztok!
Leírná valaki részletesen hogy kell kml fájl al játszadozni?

#6: Bocs hogy ebbe a topikba írtam. Author: nembalintLocation: Hungary PostPosted: Thu Dec 23, 2010 6:47 am
    —
Sziasztok
Bocs hogy ebbe a topikba írtam, de nem akartam újat indítani.
Korábbi telómon (SE. C702) szépen futott a program nagyon szerettem, sajnos turista térképet nekem sem sikerült feltennem.
Viszont most váltottam telefont egy androidos SE. X8-asra váltottam.
Lehetséges, hogy megjártam és ezen nem fut ez a program?
Ha valaki tudja hogy lehet-e és hogyan androidos gépen futtatni ezt a progit
vagy ilyen tudásút, kérem írja meg.

köszönettel:
Nembalint

#7: Samsung 5230 Author: Encore22111 PostPosted: Sun Dec 26, 2010 6:24 pm
    —
Sziasztok!
Valaki próbálta már azt az offline gmaps-os dolgot samsung 5230-as telefonon? Hogyan csinálta, ugyanúgy működik mint a leírásban a nokia 6300-nál?

#8: Re: Samsung 5230 Author: mmalna PostPosted: Fri Dec 31, 2010 7:13 pm
    —
Encore22111 wrote:
Sziasztok!
Valaki próbálta már azt az offline gmaps-os dolgot samsung 5230-as telefonon? Hogyan csinálta, ugyanúgy működik mint a leírásban a nokia 6300-nál?

Szia!
próbáltam és offline működik is

#9: Re: Bocs hogy ebbe a topikba írtam. Author: mmalna PostPosted: Fri Dec 31, 2010 7:38 pm
    —
nembalint wrote:
Sziasztok
Bocs hogy ebbe a topikba írtam, de nem akartam újat indítani.
Korábbi telómon (SE. C702) szépen futott a program nagyon szerettem, sajnos turista térképet nekem sem sikerült feltennem.
Viszont most váltottam telefont egy androidos SE. X8-asra váltottam.
Lehetséges, hogy megjártam és ezen nem fut ez a program?
Ha valaki tudja hogy lehet-e és hogyan androidos gépen futtatni ezt a progit
vagy ilyen tudásút, kérem írja meg.

köszönettel:
Nembalint

Szia van egy rossz és egy jó hírem is számodra:

1 az MGMAPS java alapú úgyhogy nem megy alapból androidos telón Sad
2. a jó hír hogy meg lehet oldani Very Happy

bővebben:

- Először is telódon engedélyezni kell azt hogy ne csak az android marketből lehessen letölteni (ehhez bújd át a teló beállításait).
- Másodszor meglátogatod a következő honlapot ( http://www.netmite.com/android/ ), majd letöltöd a j2me -java -futtatókörnyezetet ( http://www.netmite.com/android/rc/andme/2037/andme_signed.apk ) a telefonodra és telepíted Smile - most már alkalmas lesz a konvertált java fájlok futtatására a telód.
- Harmadik lépésben pedig megkeresed az MGMAPS programot - meg lesz az 1.42.01 verzió is - ( http://www.netmite.com/android/srv/2.0/findapk.php ) majd letöltöd vagy a telódra vagy a gépedre és átteszed a telódra.
- Negyedik lépésként telepíted az apk kiterjesztésű MGMAPS-ot.
- Utolsóként feltöltöd a térképet a telódra és használod Very Happy

Üdv: mmalna

MGMaps -> Magyar

output generated using printer-friendly topic mod. All times are GMT

Page 1 of 1